ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΓΕΛ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

ΕΤΟΣ ΙΔΡΥΣΗΣ 2004

• Το σχολείο απευθύνεται σε όσους επιθυμούν να ολοκληρώσουν τις σπουδές τους στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.
  • Η Γ΄ φάση των ήλεκτρονικών εγγραφών θα γίνει από 2 έως 11 Σεπτεμβρίου 2019, καπαιτούνται οι κωδικοί του TAXIS NET, για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνιστε με το σχολείο 2682089194 και email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
  • Για τους οσους εγγράφονται στην Α' Ταξη  η φοίτηση είναι τριετής. Το ωράριο λειτουργίας είναι  18:15-21:40.
  • Οι απόφοιτοι του σχολείου αποκτούν ισότιμο απολυτήριο ημερήσιου Λυκείου και δικαίωμα πρόσβασης στην τριτοβάθμια εκπαίδευση(ΑΕΙ-ΤΕΙ)κατόπιν Πανελλαδικών εξετάσεων με τα Εσπερινά Λύκεια.

ΕΓΓΡΑΦΟΝΤΑΙ-ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΩΣ ΕΞΗΣ:

Α' ΤΑΞΗ

• Απόφοιτοι Ημερήσιου Γυμνασίου ή Εσπερινού Γυμνασίου ή Δεύτερης Ευκαιρίας
  • ΜαθητέςΑ' Τάξης(Ημερήσιου η Εσπερινού ΓΕΛ)

Β' ΤΑΞΗ

• Μαθητές Β' Τάξης Ημερήσιου ή Εσπερινού Λυκείου

Γ' ΤΑΞΗ

• Μαθητές Γ' Τάξης Ημερήσιου ΓΕΛ η Δ' Τάξης Εσπερινουύ ΓΕΛ

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθυνθούν στο Σχολείο στην Διεύθυνση Στησιχόρου 6- Πόρος- Πρέβεζα κάθε Πέμπτη πρωί για τους μήνες Ιουλιο - Αυγουστο, και από 2 Σεπτεμβρίου καθημερινά στο ωράριο του σχολείου 18:15΄έως 21:40΄, ή στο τηλέφωνο 26820 89194.